portal osiedli, dzielnic i miast

Reda AquaSfera - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » AquaSfera - sprawy osiedlowe » Forum » GRZYB W SEMEKO
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

GRZYB W SEMEKO

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
mirekd 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Gru 28, 2010 21:14
Posty: 8
Skąd: redy

PostWysłany: Pią Gru 31, 2010 17:06    Temat postu: GRZYB W SEMEKO

jestem mieszkańcem osiedla wybudowanego przez SEMEKO. Nowy blok deweloper oddał dwa i pół roku temu. Od tego czasu wraz z sąsiadami borykamy się w mieszkaniach i garażach oraz piwnicach z mokrymi ścianami i grzybem. Jeżeli będziecie mieli takie problemy nie dajcie się zbywac tekstami SEMEKO używamy mokrej technologi należy dobrze wietrzyc mieszkania. Chyba 24 godziny na dobę. Nie będziecie pierwsi z takimi problemami. Zyczę wam szczęścia. pozdrawiam i szczęśliwego nowego roku.
Luki84 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Pią Wrz 10, 2010 23:22
Posty: 38
Skąd: Gdynia / Reda

PostWysłany: Sob Sty 01, 2011 16:34    Temat postu: Re: GRZYB W SEMEKO

Dzięki za info

O jakim osiedlu piszesz?
mirekd 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Gru 28, 2010 21:14
Posty: 8
Skąd: redy

PostWysłany: Sob Sty 01, 2011 23:24    Temat postu: Re: GRZYB W SEMEKO

ja mieszkam przy młynie ale to samo jest w innych.
elekto 
   

Początkujacy


Dołączył: Pon Mar 14, 2011 21:17
Posty: 7
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Wrz 15, 2011 21:16    Temat postu: Re: GRZYB W SEMEKO

Przykre to jest, ale prawdziwe.
Wilgoc i grzyb jest obecny w budynkach Osiedla Przy Mlynie.
Zalewane hale garazowe to juz normalka. Woda wybija ze studzienek w hali garazowej. Semeko wymyslilo taki nowy rodzaj zbiornika retencyjnego jakim jest hala garazowa. Skoro nie mozna odprowadzic wody opadowej przewidziana instalacja, to niech gromadzi sie w komorkach lokatorskich i hali garazowe, na klatkach i w garazach.
Taki pomysl Semeko powinno OPATENTOWAC.
Jesli ktos nie daje wiary, to zapraszam w czasie deszczu ulewnego na ulice Osadnicza.
Prosze zabrac kalosze, i nie przeszkadzac strazy pozarnej bo bedzie zajeta.
keller 
   

Nowy na forum


Wiek: 43
Dołączył: Czw Lis 22, 2012 13:15
Posty: 2
Skąd: GDYNIA/WAWA

PostWysłany: Czw Lis 22, 2012 13:30    Temat postu: Re: GRZYB W SEMEKO

Witam...
Jestem zadziwiony, grzyb przy wentylacji mechanicznej, albo nie ma nawiewników zamontowanych w oknach, albo całkowicie nie ma hydroizolacji.

Z tego co widziałem na zdjęciach „z placu budowy” widzę, że monolit betonowy + bloczki silikatowe, do tego na 100% tynki gipsowe = 100% sukcesu w produkcji grzybka właściwego (czarny) na ścianach północnych nasłonecznionych od południa Smile

Oczywiście jesteśmy w stanie pomóc rozwiązać problemy na całym budynku związane z grzybem, ale nie tylko..
nuanda 
   

Nowy na forum


Wiek: 47
Dołączył: Czw Lut 04, 2010 15:52
Posty: 3
Skąd: Reda

PostWysłany: Pią Lis 30, 2012 10:34    Temat postu: Re: GRZYB W SEMEKO

W Aquasferze jest nowoczesna WENTYLACJA MECHANICZNA, która zapobiega tworzeniu się wilgici na ścianach. Niech pan nie sieje fermentu panie mirekd.
mirekd 
   

Początkujacy


Dołączył: Wto Gru 28, 2010 21:14
Posty: 8
Skąd: redy

PostWysłany: Czw Wrz 12, 2013 12:08    Temat postu: Re: GRZYB W SEMEKO

kiedy kupowałem mieszkanie na parterze w 2008 roku w firmie semeko, uważałem że w XXI wieku grzyb to nie może być problem. Po pierwsze wiedza i technika są tak rozwinięte że grzyb nie może wychodzić a jeżeli wychodzi to bez problemu można go usunąć. Po drugie Prawo budowlane nie dopuszcza grzyba w mieszkaniach i po skargach deweloper lub wspólnota otrzyma nakaz usunięcia usterek.
TO NIE DOTYCZY SEMEKO. Semeko w czterech literach ma klientów którzy zapłacili za mieszkanie. I się nie dziwię. Nadzór budowlany w pełni przyzwala na to aby budynki semeko nie spełniały wymogów prawa budowlanego. Redpol nie dopuści aby rozchodziły się wiadomości o skali zagrzybienia.
Proszę mi nie mówić o nowoczesnej wentylacji. Ta firma nie powinna budować budynków mieszkalnych bo nie potrafi. Problem jest w tym że to mistrzowie przekrętów i za ich oszustwa i przekręty oraz łamanie prawa budowlanego nikt im nic nie zrobi. a ty skoro tak głupi jesteś i kupiłeś w semeko to masz problem.
krystjez 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Sty 15, 2011 15:08
Posty: 25
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob Wrz 14, 2013 7:32    Temat postu: Re: GRZYB W SEMEKO

mirekd - zobaczymy, jak bedzie u nas w Aquqasferze. Pamietaj ze u nas nie ma ani piwnic w podziemiach ani hali garazowej ponizej poziomu gruntu - wszystko konczy sie na poziomie parteru, takze wspolna hala budowana teraz przy drugim budynku.

A Wy macie jeszcze Redpol? To wspolczuje bo my juz dawno wymienilismy administratora...
Mariuszek 
   

Początkujacy


Wiek: 39
Dołączył: Czw Cze 06, 2013 10:01
Posty: 9
Skąd: Gdańsk-Ujeścisko

PostWysłany: Pon Maj 05, 2014 12:38    Temat postu: Re: GRZYB W SEMEKO

Ciekawe jak długo pomieszkacie we wieżowcu zbudowanym z białego bloczka..hahah aleście się dali w konia zrobić. Najtańsza technologia a ceny mieszkań kosmiczne. Z białego bloczka to można sobie metodą gospodarczą dom zbudować i to mały a nie blok! Poracha..nie macie jeszcze grzyba na ścianach ani pęknięć? Jeśli nie to tylko kwestia czasu-a blok po kilkunastu latach do rozbiórki.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama