portal osiedli, dzielnic i miast

Reda AquaSfera - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » AquaSfera - sprawy osiedlowe » Forum » Co z aquaparkiem?
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Co z aquaparkiem?

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Oleksandra 
   

Nowy na forum


Wiek: 42
Dołączył: Sob Lut 11, 2012 14:04
Posty: 3
Skąd: Rumia

PostWysłany: Sob Lut 11, 2012 14:09    Temat postu: Co z aquaparkiem?

Słyszeliście może jakieś informacje, że semeko chce się wycofać z budowy aquaparku?
Luki84 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Pią Wrz 10, 2010 23:22
Posty: 38
Skąd: Gdynia / Reda

PostWysłany: Nie Lut 12, 2012 10:55    Temat postu: Re: Co z aquaparkiem?

Oczywiście, że słyszeliśmy/czytaliśmy. W ostatnim czasie te plotki się mocno nasiliły, ale nikt nie przedstawia żadnego źródła tych plotek. Wszystko jest na zasadzie kolega mi powiedział, że kolega widział… więc ja do tych plotek podchodzę z dużym dystansem. Tym bardziej, że w zasadzie odkąd Aquasfera pojawiła się w sprzedaży podobne plotki pojawiają się dość często.
W chwili obecnej to dla mnie osobiście większym zmartwieniem jest jaki kolor kafelek wybrać do łazienki, a nie to czy Aquapark (planowany chyba na 2016 rok) powstanie czy nie… oczywiście chciałbym, aby powstał, ale jakoś te plotki mnie nie uderzają. Poza tym nie zapominajmy, że kompleks sportowo rekreacyjny, który ma powstać za ostatnim budynkiem to nie tylko Aquapark, ale też korty do squasha, bowling, świat saun, pub, siłownia itd. Tak więc nawet ewentualny brak Aquaparku nie musi oznaczać braku atrakcji w tym miejscu… Nawet gdyby któraś z licznych ostatnio plotek była choć trochę prawdziwa, nie widzę problemu, by zamiast kompleksu basenów zbudować basen rekreacyjny plus basen pływacki oraz wyżej wymienione atrakcje i też byłoby ok. Smile
Oleksandra 
   

Nowy na forum


Wiek: 42
Dołączył: Sob Lut 11, 2012 14:04
Posty: 3
Skąd: Rumia

PostWysłany: Nie Lut 12, 2012 11:19    Temat postu: Re: Co z aquaparkiem?

Luki masz rację, że nie aquapark jest najważniejszy, ale mnóstwo ludzi zdecydowało się lub nadal decyduje na kupno mieszkania w tym miejscu Redy także ze względu na bliskość parku rozrywki. Jeśli taki jednak nie powstanie, to ci pierwsi mogą się w pewien sposób poczuć oszukani, a ci drudzy mogą po prostu wybrać kupno mieszkania w innym miejscu, taniej. Taka informacja musi być rzetelna i jednoznaczna. Semeko niestety nie udzieliło mi żadnej odpowiedzi w tym temacie. Myślałam, że na tym forum znajdę coś więcej, ale widzę, że tutaj też dochodzą jedynie krążące "po mieście" plotki. Że ktoś coś wie, coś słyszał, ale żadnych konkretów nie ma. Dość niepokojące wypowiedzi znalazłam na forum ereda, ale tam też nikt nie podaje źródeł tych informacji.
Luki84 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Pią Wrz 10, 2010 23:22
Posty: 38
Skąd: Gdynia / Reda

PostWysłany: Nie Lut 12, 2012 12:15    Temat postu: Re: Co z aquaparkiem?

Oleksandra ja oczywiście także chciałbym, aby Aquapark powstał, ale póki co się nie przejmuje, bo na razie to tylko plotki Smile A plotki na temat tego, że nie będzie Aquaparku słyszałem już wcześniej Smile Teraz plotka głosi, że ktoś widział, że SEMEKO ma ekspertyzy nie pozwalające budować na tych ziemiach parku wodnego... wcześniej ktoś pisał, że dwóch robotników jechało SKMką i mówiło, ze Atlantic nie powstanie po się zapada… a jednak powstał Smile
Plotkami nie ma się co przejmować, ale oczywiście nic nie zaszkodzi zapytać SEMEKO o tę plotkę
Hektor123 
   

Stały bywalec


Wiek: 51
Dołączył: Sob Lip 16, 2011 22:41
Posty: 63
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie Lut 12, 2012 15:25    Temat postu: Re: Co z aquaparkiem?

Oczywistym jest, że większość ludzi kupiła mieszkania w AQUSFERZE tylko i wyłącznie ze wzgledu na Aquapark, który z taką dumą prezentował firma Semeco na targach mieszkaniowych, reklamach itd. Pewnie część ludzi z innego powodu ale chyba nikt nie wątpi, że to bliskość Aquaparku miała podwyższyć prestiż tego obiektu. Pytanie teraz czy Semeko będzie chciało inwestować w coć co w 3 mieście nie przynosi dochodu? Wiadomo, bo było o tym głośno w mediach, że Aquapark w Sopocie ma kilkumilionowe długi, a inwestycja aquapark w Gdańsku ze względów ekonomicznych została skreślona. Właśnie teraz Semeko stoi przed dylematem czy inwestować w bardzo kosztowny i niepewny interes jakim jest budowa Aqaparku w aquasferze czy stracić wiarygodność, dobrą reputacje jako developer. Podejrzewam,że burza jaką by to rozpętało odbiłaby się czkawką dla Semeko ale wszyscy wiemy, że liczy się kasa i tylko kasa w dzisiejszych czasach.
Nie piszę tego żeby wywołać pyskówkę tylko sam jestem zainteresowany zakupem tam mieszkania ale tylko pod warunkiem, że powstanie tam aquapark a Semeko w umowach nic o tym nie wspomina i nie da 100% gwarancji. Dlatego wydać 400000tyś zł i nie mieć tego co obiecali w reklamie. byłoby zwyklym oszustwem. Wydaje mi sie, że Urząd Ochrony Konsumenta mógłby się tym zająć gdyby okazało się, że sprzedają coś nie zgodne z reklamą.
A co z ludzmi którzy już kupili i tylko ze względu na Aquapark? Pod nazwą aquapark kryje się cały kompleks a nie tylko baseny czyli reasumując nie powstanie tam nic z obiecanych kręgielni, squosza itd.
Luki84 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Pią Wrz 10, 2010 23:22
Posty: 38
Skąd: Gdynia / Reda

PostWysłany: Pon Lut 13, 2012 11:56    Temat postu: Re: Co z aquaparkiem?

aby całkowicie zakończyć tą chorą plotkę o wycofaniu się SEMEKO z budowy Aquaparku przesyłam odpowiedź którą dostałem od Pana Adama Mierzejewskiego (Managera Projektu Aquasfera):

"Witam

Dziękuję za bezpośrednie pytanie.

Informuję, że budowa części basenowo-rekreacyjnej kompleksu AquaSfera została już rozpoczęta i jest prowadzona zgodnie z prawomocnym pozwoleniem na budowę z dnia 27 maja 2011. Ekspertyza, o której prawdopodobnie mowa w wątku na forum to zapewne raport środowiskowy, który przy zachowaniu pewnych ograniczeń dotyczących ochrony środowiska naturalnego dopuszcza jednak budowę tego typu obiektu na tym terenie.

Zapewniam, że już na wiosnę zauważalne będą bardziej widoczne postępy przy budowie aquaparku. Obecne prace projektowe, przygotowawcze i ziemne niestety nie są może tak spektakularne wizualnie, co nie znaczy, że nie postępują.

Pozdrawiam"
Luki84 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Pią Wrz 10, 2010 23:22
Posty: 38
Skąd: Gdynia / Reda

PostWysłany: Wto Lut 28, 2012 10:42    Temat postu: Re: Co z aquaparkiem?

http://reda.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1296619,aquapark-w-redzie-czy-wreszcie-powstanie-i-kiedy,id,t.html

Cytat:
Aquapark w Redzie. Czy wreszcie powstanie i kiedy?

Ponad rok temu wmurowano kamień węgielny pod inwestycję, jeden z 9-kondygnacyjnych wieżowców jest na ukończeniu, a co z aquaparkiem, który miał być integralną częścią inwestycji Aquasfera - pytają coraz bardziej zniecierpliwieni redzianie.

- Nabywcom mieszkań obiecują, że w przysłowiowych klapkach basenowych będą mogli wyjść z mieszkania do aquaparku, bo park wodny i cztery okalające go bloki mają być połączone, a teraz nic się nie dzieje w tej kwestii - mówi jeden z redzian.

- "Klapkowe" obietnice cały czas są aktualne, powstanie aquaparku nie jest w żadnej mierze zagrożone - deklaruje Adam Mierzejewski, manedżer projektu w firmie Semeko, która prowadzi tą inwestycję. - Co do terminu oddania do użytku aquaparku nie chciałbym nic deklarować, bo to sprawa ruchowa i zależna od wielu czynników. Jakich? Chociażby od tempa sprzedaży mieszkań w Aquasferze, która jest zadowalająca w warunkach kryzysowych naszej gospodarki, ale mogłaby być oczywiście lepsza. Konkretnych deklaracji mogę udzielić w kwestii naszego pierwszego budynku powstającego w ramach tej inwestycji: będzie gotowy w marcu, nabywcy będą mogli wprowadzić się w kwietniu.

Dodajmy, że cała Aquasfera to zespół 4 budynków mieszkalnych, w sumie 650 mieszkań.
xKRYSx 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Kwi 09, 2012 6:21
Posty: 4
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Kwi 09, 2012 6:36    Temat postu: Re: Co z aquaparkiem?

Ja kupiłem tu mieszkanie tylko i wyłącznie ze względu na Aquapark,inaczej nigdy,przenigdy nie wyprowadziłbym się z Gdyni.
Jeśli nie dokończą projektu będę bardzo,ale to bardzoooo zły !!!!!!!!
Embarassed
east63 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Lis 08, 2012 20:36
Posty: 2
Skąd: Reda

PostWysłany: Czw Lis 08, 2012 20:40    Temat postu: Re: Co z aquaparkiem?

kupiliśmy z mężem mieszkanie w Atlantiku z myślą i obietnicą taką iż w klapkach będziemy mogli sobie chodzić na basen, ale chyba po tych wszystkich plotkach to chyba raczej będziemy sobie tylko mogli do sąsiadów chodzić na kawkę Smile
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama