portal osiedli, dzielnic i miast

Reda AquaSfera - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » AquaSfera - sprawy osiedlowe » Forum » Miała być wentylacja grawitacyjna a jest mechaniczna
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Miała być wentylacja grawitacyjna a jest mechaniczna

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Asissko 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Sty 13, 2011 15:39
Posty: 5
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro Paź 03, 2012 15:11    Temat postu: Miała być wentylacja grawitacyjna a jest mechaniczna

A jak jest u Was Drodzy Sąsiedzi? W mojej umowie stoi jak byk że wentylacja będzie grawitacyjna (czyli z zerowym kosztem) a jest mechaniczna (czyli na prąd i rachunki rosną).

Zastanawiam się jak wyglądają umowy innych sąsiadów?
krystjez 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Sty 15, 2011 15:08
Posty: 25
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Śro Paź 03, 2012 20:45    Temat postu: Re: Miała być wentylacja grawitacyjna a jest mechaniczna

Tez mamy w umowach grawitacyjna. Ale mechaniczna jest naprawde lepszym rozwiazaniem. To taki troche luksus. Inny standard. Znowu tak duzo pradu nie zuzywa a dzieki temu lepiej dziala, odprowadza zapachy i wilgoc, moze uniknie sie grzyba jak w nowych blokach czesto bywa. Poza tym jest lepszym rozwiazaniem dla wyzszych budynkow.

Zapraszamy na forum:
http://forum.trojmiasto.pl/AQUASFERA-REDA-t156860,1,55.html
Asissko 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Sty 13, 2011 15:39
Posty: 5
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw Paź 04, 2012 12:18    Temat postu: Re: Miała być wentylacja grawitacyjna a jest mechaniczna

Nie kwestionuję lepszości wentylacji mechanicznej ale to że umowa jest niezgodna ze stanem faktycznym.

Poza tym mechaniczna jednak prąd zjada a grawitacyjna nie więc jakikolwiek by to koszt nie był zawsze będzie większy niż przy grawitacyjnej.
krystjez 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Sty 15, 2011 15:08
Posty: 25
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie Paź 07, 2012 18:25    Temat postu: Re: Miała być wentylacja grawitacyjna a jest mechaniczna

No tak ale co chcesz z tym zrobic? Jest inna wentylacja (lepsza) niz w umowie. Podejrzewam, ze jakos tam duzo pradu specjalnie nie zuzywa. A jednak dziala lepiej. Moze dzieki temu unikniemy grzyba w mieszkaniach? Zapachy szybciej wywiewa?

Jak teraz obserwuje - wentylacja zostala nieco przykrecona, moze po prostu z uwagi na chlodniejsze dni ale tez dzieki temu pewnie mniej pradu idzie.
Asissko 
   

Początkujacy


Dołączył: Czw Sty 13, 2011 15:39
Posty: 5
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Paź 08, 2012 16:10    Temat postu: Re: Miała być wentylacja grawitacyjna a jest mechaniczna

krystjez zawsze z taką łatwością akceptujesz jak ktoś mówi Ci jedno a potem zastajesz drugie? Smile
Jakby w umowie były drzwi klasyczne a Ty zastajesz na fotokomórkę bo lepsze też wszystko by było ok? bo przecież prądu za dużo nie jedzą?
Tak naprawdę nie wiadomo jakie jest zużycie, pewne jest tylko to że jakie by nie było jest wyższe od eksploatacji wentylacji grawitacyjnej.

Jak już pisałam wyżej nie kwestionuję jakości went mechanicznej. Nie podoba mi się to że wprowadzono mnie w błąd. Podpisując umowę zazwyczaj oczekuję że zakupiony towar będzie z nią zgodny, Ty nie?
Ktoś w Semeko ewidentnie dał ciała co się okazało przypadkiem w wyniku mojej dociekliwości. Gdyby nie wiązało się to z konkretnymi złotówkami za energię pewnie machnęłabym ręką ale tak nie jest.

Zamierzam ubiegać się o zadośćuczynienie - są ku temu podstawy prawne.
krystjez 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Sty 15, 2011 15:08
Posty: 25
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Paź 08, 2012 21:02    Temat postu: Re: Miała być wentylacja grawitacyjna a jest mechaniczna

Jak najbardziej przyznaje Ci racje z ta niezgodnoscia przedmiotu umowy. W takim razie wystap z rozszczeniem, nie ukrywam ze tez bylbym ciekawy jak to sie dalej potoczy. Na drugim forum tez ten temat juz jakis czas temu byl podnoszony.

Nie znam sie na wentylacjach, ale wg mnie wentylacja grawitacyjna nie zuzywa pradu wogole - ale tu moge sie mylic.

Facet z ktorym odbieralem mieszkanie i ktory naprawde znal sie na rzeczy mocno sie zdziwil ze zamiast grawitacyjnej (wg wpisanego standardu) mamy mechaniczna - tzn. na plus. Nie wiem tez czy wentylacji mechanicznej nie wymagaja teraz juz jakies przepisy dla okreslonych budynkow.

Ja teraz mieszkam w bloku, gdzie rowniez mam wentylacje mechaniczna - juz od 6 lat.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama