portal osiedli, dzielnic i miast

Reda AquaSfera - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » AquaSfera - sprawy osiedlowe » Forum » smród z kanalizacji i hałas niosący się kominami
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

smród z kanalizacji i hałas niosący się kominami

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
patsob 
   

Nowy na forum


Wiek: 37
Dołączył: Pon Lis 12, 2012 14:57
Posty: 2
Skąd: Reda Atlantic

PostWysłany: Pon Lis 12, 2012 15:10    Temat postu: smród z kanalizacji i hałas niosący się kominami

Mieszkamy na I piętrze w Atlanticu i od pewnego czasu borykamy się z problemem przykrego zapachu z kanalizacji; śmierdzi głownie z kratki spływowej w kabinie/wannnie, a nie przyjemny zapach roznosi się po całym mieszkaniu. Próby czyszczenia nie przynoszą rezultatu, śmierdzi jak z 25 letniej kanalizacji. Czy ktoś z was ma podobny problem? Kolejną boleścią są kominy, którymi niesie się hałas - słyszymy wszystko co dzieje się u naszych sąsiadów z góry i dołu; krzyki dzieci, poranny prysznic - to wszystko budzi nas regularnie o 7.00. Napomknę, że sąsiedzi nie zachowują się w jakiś szczególnie głośny sposób; moim zdaniem, ktoś tu coś źle zaprojektował. Ciekawi jesteśmy czy inni też mają taki problem?
Luki84 
   

Bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Pią Wrz 10, 2010 23:22
Posty: 38
Skąd: Gdynia / Reda

PostWysłany: Pon Lis 12, 2012 19:18    Temat postu: Re: smród z kanalizacji i hałas niosący się kominami

My na szczęście nie mamy problemu z zapachem, jeśli chodzi o dźwięki to faktycznie raz na jakiś czas słychać w łazience co dzieje się u sąsiadów… ale w naszym przypadku nie jest to specjalnie uciążliwe
krystjez 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Sty 15, 2011 15:08
Posty: 25
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lis 12, 2012 20:37    Temat postu: Re: smród z kanalizacji i hałas niosący się kominami

Jesli chodzi o zapach z kratki - mailem dokladnie ten sam problem, opisywalem go zreszta na forum:
http://forum.trojmiasto.pl/AQUASFERA-REDA-t156860,1,55.html
w okresie 8/2012-9/2012

U mnie okazalo sie, ze developer nie do konca prawidlowo wykonal podlaczenia (u innych ten problem moze tez byc i moga nawet o tym jeszcze nie wiedziec). Polegalo to na tym, ze spuszczenie wody z WC zasysalo jakby wode z syfonu. Nie bylo wiec tam wody (bariera dla zapachu) a wiec zapach wracal - z kratki wlasnie, bo podlaczenie semeko wykonalo razem dla obu urzarzen. Zapach byl moze tym bardziej mocny, ze zamiast wanny mam bezbrodzikowa kabine. Juz stalem przed wizja skuwania plytek i jakichs poprawek (przez developera tez) ale moj ''wykonczeniowiec'' wyczytal ze problem wynika mniej wiece z tego co pisalem powyzej i ze wystarczy zalozenie tzw suchego syfonu - kosztowal mnie 120 zl, wystarczylo zalozyc (bez kucia!!!!) i zapach zniknal. Suchy syfon dziala tak, ze uniemozliwia powrot zapachu do mieszkania, stanowi tez bariere dla ewentualnej powrajacej piany z rur czy tez robakow. Takie maly fajne urzedzenie. Polecam. Daj znac czy pomoglo u Ciebie.
patsob 
   

Nowy na forum


Wiek: 37
Dołączył: Pon Lis 12, 2012 14:57
Posty: 2
Skąd: Reda Atlantic

PostWysłany: Wto Lis 13, 2012 12:08    Temat postu: Re: smród z kanalizacji i hałas niosący się kominami

Też mam kabinę bezbrodzikową i wizja kucia mozaiki mnie przeraża. A mógłbyś dać namiar na Twojego fachowca, skoro zna temat to może i mi pomoże? Smile
krystjez 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Sty 15, 2011 15:08
Posty: 25
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto Lis 13, 2012 17:29    Temat postu: Re: smród z kanalizacji i hałas niosący się kominami

Ale tak naprawde fachowiec nie jest Ci juz potrzebny. Ja za jego rada zakupilem tzw. suchy syfon i po prostu zamienilem syfon jaki byl z tym nowym. Skontaktuj sie z miejscem gdzie kupowales swoj odplyw w kabinie (nie wiem jaki masz - ja mam liniowy) i powiedz jaki masz problem, niech tam dobiora Ci ewentualnie wlasciwy suchy syfon i zamowia dla Ciebie. Zaloz sam. Albo skontaktuj sie z firma, ktora ci wszystko montowala.

Wpisz w google - zobaczysz jak to wyglada.
east63 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Lis 08, 2012 20:36
Posty: 2
Skąd: Reda

PostWysłany: Wto Lis 13, 2012 20:50    Temat postu: Re: smród z kanalizacji i hałas niosący się kominami

Mieszkamy w klatce B i u mnie z komina słychać jak pies szczeka, albo jak sąsiad u góry robi jakąś imprezę, ale całe szczęście nie robi ich często więc jakoś to nam aż tak nie przeszkadza, ale regularnie słyszymy jak psinka szczeka. no ale cóż to chyba jest nieuniknione. co do zapachów w łazience to nic nie czuje więc jest chyba ok. Very Happy
krystjez 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Sty 15, 2011 15:08
Posty: 25
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon Lis 19, 2012 7:36    Temat postu: Re: smród z kanalizacji i hałas niosący się kominami

I jak, udao ci sie sprawe zapachu usunac?
keller 
   

Nowy na forum


Wiek: 43
Dołączył: Czw Lis 22, 2012 13:15
Posty: 2
Skąd: GDYNIA/WAWA

PostWysłany: Czw Lis 22, 2012 13:37    Temat postu: Re: smród z kanalizacji i hałas niosący się kominami

Smród z kanalizacji = banał administrator nie ma zielonego pojęcia o swojej pracy.. „Zapachy” z kanalizacji są spowodowane szybkimi odpływami całymi przekrojami i .. zapchanym odpowietrzeniem pionu, przez co wysysana jest woda z syfonu i klepie kanalizą ...

Montaż więc syfonu w kilkudziesięciu lokalach vs założenie odpowietrznika na pion przez dewelopera i na jego koszt... WIEDZA JEST BEZCENNA, DLATEGO ZARZĄDZAMY Z GŁOWĄ Smile

Pozdrawiamy
krystjez 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Sty 15, 2011 15:08
Posty: 25
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw Lis 22, 2012 21:20    Temat postu: Re: smród z kanalizacji i hałas niosący się kominami

Ja bardzo chetnie widzialbym w takim razie taki odpowietrznik Smile
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama